Do naszych projektów unikatowych mebli i obiektów dekoracyjno – użytkowych, oprócz podstawowych gatunków drewna (sosna , świerk , dąb , buk , olcha… itd.), chętnie używamy również innych materiałów i technik artystyczno – rzemieślniczych aby wzbogacić i zróżnicować efekt końcowy. Współpracując z wyselekcjonowaną przez nas i zaprzyjaźnioną ekipą artystów i rzemieślników z Warmii i Mazur, jesteśmy w stanie mieszać i łączyć ciekawe materiały i techniki, faktury i kolory, które nadają naszym realizacjom wyjątkowy charakter i unikatowy styl.

Stare, niejednokrotnie 100 letnie, spatynowane drewno, oryginalna, ręcznie wykonana polichromia (malarstwo) na drewnie, tkaniny, tkane na tradycyjnych krosnach, unikatowa, całkowicie ręcznie wykonana rzeźba i płaskorzeźba, elementy z kutego żelaza, artystyczne intarsje i okleiny, ręcznie formowane na gorąco i dmuchane szkło i elementy ceramiczne… to główne zasoby naszej Warsztato-Warmińskiej „palety”. W zależności od charakteru i specyfiki wnętrza i samego obiektu, który chcemy zrealizować, możemy dowolnie komponować te efekty plastyczne, tak aby na podstawie unikatowego projektu uzyskać całkowicie niepowtarzalny i wyjątkowy produkt końcowy.

Realizujemy unikatowe meble według własnych projektów, ale także kuchnie i inne zabudowy wymagające indywidualnego podejścia, artystycznego charakteru, prawdziwych, naturalnych materiałów i perfekcji wykonania. Nie ścigamy się z firmami od zabudów kuchennych, tworzymy tylko indywidualne przestrzenie i obiekty użytkowe – gdzie kluczem jest dobry projekt.

Lubimy restaurować i tunningować meble do nowoczesnych, eklektycznych wnętrz. Lubimy przetwarzać stare meble, nadawać im zupełnie inne konteksty. Nie robimy klasycznej renowacji mebla ( tu polecamy świetnych specjalistów z regionu w zakładce współpracownicy) my artystycznie przetwarzamy meble i projektujemy ich nowe aranżacje w przestrzeni. Współczesne wnętrza lubią stare obiekty…ale nie koniecznie w swojej klasycznej formie my możemy pomóc ją osiągnąć i doradzić jak jak wkomponować we wnętrze.

Każdy obiekt i zamówienie wymagają indywidualnej wyceny. Jeśli chcecie Państwo zaplanować jakiś projekt i określić jego koszty i czas realizacji prosimy przesyłać zapytania ze wstępnymi oczekiwaniami, pomysłami na mail:pracownia@warsztatywarminskie.pl  Można załączyć zdjęcia inspiracji i koniecznie jakieś parametry wielkościowe. Odpowiemy w ciągu kliku dni z kalkulacją i propozycjami rozwiązania.

ZOBACZ PRZYKŁADY NASZYCH REALIZACJI: autor projektów Rafał Mikułowski 

MEBLE DREWNIANE Z ELEMENTAMI MALARSTWA 

MEBLE I OBIEKTY Z METALU SZKŁA Z DODATKIEM DREWNA

TUNNING I PRZEMIANY MEBLI HISTORYCZNYCH 

KUCHNIE INDYWIDUALNE 

BACK