Przystąpiliśmy już oficjalnie do pracy nad „liftingiem” restauracji Ogniem I Mieczem w Bydgoszczy.

Przystąpiliśmy już oficjalnie do pracy nad „liftingiem” restauracji Ogniem I Mieczem w Bydgoszczy.
Ta restauracja została zaprojektowana przez Rafał Aleksander Mikułowski już 14 lat temu , i po tylu latach prężnego funkcjonowania i nie słabnącego sukcesu , wraz z właścicielami zdecydowalismy się nadać jej „drugą młodość”.
Nie planujemy tu zmian radykalnych , tym bardziej iż koncept tego obiektu był od samego początku pomyslany jako projekt długofalowy i niejako ponadczasowy – w tym sensie iż nie był to z założenia projekt wpisujący się w takie lub inne przelotne trendy wnetrzarskie , mimo iż wpisał się również w swego rodzaju modę na „ludowe” i „sarmackie” karczmy.
Jednak sam fakt iż restauracja przetrwała tyle lat praktycznie bez zmian ciesząc się przy tym stałym powodzeniem wśród klientów świadczy o tym iż udało się w nią włozyć na tyle serca,iż bije ono nieustannie do dziś
Jednakowosz planujemy przede wszystkim opracowanie nowej , kompleksowej identyfikacji wizualnej miejsca , zaś wnetrze restauracji wymaga pewnego oczyszczenia ze zbędnych detali które skumulowały się w czasie…planujemy również delikatne zmiany kolorystyki zewnetrznej i wewnetrznej, nowy ganek na głównym wejściu , malowidła sufitowe we wnętrzu…i jeszcze kilka innych subtelnych zmian które będziemy pokazywać na naszej stronie w miarę ich realizacji.

 

DOPIESZCZAMY KOLEJNĄ PRZESTRZEŃ RESTAURACJI „CZOSNEK I OLIWA”

W niższych budynkach kompleksu restauracyjnego „Czosnek i Oliwa” – czyli w tzw. części „Bistrot” , praca wre , no i szykujemy się intensywnie do otwarcia tej kolejnej przestrzeni dla klientów i gości. Główne pomieszczenie „Bistrot” nabrało fajnej „patyny”, jest niesamowicie klimatyczne po przez światło które wpada zarówno przez dachowy świetlik jak i przez oszklone drzwi wejściowe.Podłoga wyłożona 2 gatunkami naturalnego kamienia oddziela symbolicznie ciągi komunikacyjne od przestrzeni gdzie znajdą się masywne „warsztatowe” stoły. Czekamy na monumentalny piec do pizzy w stylu „przemysłowym” , instalujemy oświetlenie…🙂
Całość ma nawiązywać do artystycznej pracowni , zaadaptowanej w pomieszczeniu rzemieślniczo-przemysłowym z początku 20 wieku gdzieś na południu Francjii …lub na jakimś podwórku na wzgórzu Montmartre. mogła by to być pracownia ceramiczna Picassa , lub pracownia Brancusiego… 🙂 Nawiązanie nie jest w założeniu jednoznaczne , ma roztoczyć swoisty „zapach” i smak Prowansji , Italii i „artystycznych klimatów” z czasów świetności sztuki nowoczesnej z lat 30-40 20ego wieku.

 

NASZE ŁAZIENKI W RESAURACJI „CZOSNEK I OLIWA”

W sumie , w Restauracja Czosnek i Oliwa jest 5 łazienek , i każda z nich została zaprojektowana przez Nas w nieco innym klimacie i stylu.Część z nich jeszcze doszlifowujemy , a część jest już w zasadzie skończona.W tym albumie prezentujemy zarówno te które już są „dziełem skończonym” , jak i te nad którymi własnie teraz pracujemy.A już wkrótce pokażemy kolejne zdjęcia z postępów „łazienkowych” naszego Bydgoskiego projektu.

SZAFA – BUFET „JAPOŃSKI”. Proces realizacji.

Już jakiś czas temu wykonaliśmy na zamówienie naszych klientów z Belgii dość wyjątkowy i całkowicie unikatowy mebel –
a mianowicie bufet- szafę , przeznaczony do bardzo ładnej eklektycznej jadalni , w pięknym neo-klasycznym mieszkaniu w 19wiecznej kamienicy w Brukseli.
Na motyw szafy okrągłej , inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Japońskim ( i jego różnymi interpretacjami które były bardzo modne na samym początku 20wieku) zdecydowaliśmy się od razu.Po kilku wariacjach na poziomie samej podstawy/nóżek, stanęło na takiej wersji jaką można zobaczyć na zdjęciach już gotowego mebla.
Realizacja ciekawa , ale nie łatwa i bardzo pracochłonna. Połączenie stali szlifowanej i polerowanej, częściowo przepalanej na czarno , oksydowanego ogniem , patynowanego i częściowo młotkowanego mośiądzu… drewno – częściowo jasny dąb (środek) a częściowo orzech Włoski delikatnie szczotkowany i bielony. Sporo szuflad , szufladek i półeczek , ponieważ szafa miała pełnić funkcje „mieszane” ( częściowo „sekretarz” – częściowo pomocnik jadalniany)

PODSTAWA POD KUTY STÓŁ OWALNY Z INTARSJOWANYM DRWNIANYM BLATEM.

Właśnie powstała kuta podstawa do stołu owalnego z drewnianym intarsjowanym blatem w jednym z naszych warsztatów kowalskich.
Stół jest przeznaczony do oranżerii restauracji „Czosnek i Oliwa” w Bydgoszczy.
Już niebawam będziemy mogli zaprezentować zdjęcia stołu wraz ze swoim blatem „in situ” 🙂

 

ZACZELISMY PRACĘ NAD GÓRNYM LOFTEM W „CZOSNKU I OLIWIE”.

W restauracji „Czosnek i Oliwa” w Bydgoszczy , praca nadal wre 🙂
Spora część lokalu już oficjalnie otwarta i działa pełną parą , jednak w tym samym czasie my pracujemy nadal nad resztą pomieszczeń , które będą stopniowo udostępniane dla gości.
W poniższym albumie przedstawiamy kilka „przed-premierowych ” zdjęć z sali górnej ( tzw. „Górny Loft”) w werskii na razie jeszcze „szkicowej”.
Czeka nas ostateczny dobór lamp-żyrandoli , barwienie mebli , uzupełnienie asortymentu krzeseł ….
No i stworzenie górnej wydawki …i wogóle sporo jeszcze drobniejszych szczegółów.
Tak więc „stay tuned” – postępy będziemy pokazywać już wkrótce 🙂

OFICJALNA IMPREZA OTWARCIA „CZOSNKU I OLIWY”.

Kilka dni temu , nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszej , głównej części restauracji „Czosnek i Oliwa” w Bydgoszczy , nad którą pracujemy już od prawie roku , równolegle do naszych innych projektów .
Impreza była bardzo zacna , huczna , ekskluzywna a zarazem przesympatyczna 🙂
Goście odnieśli się z dużym uznaniem do naszej pracy , no i jest nam oczywiście z tego powodu bardzo miło.
Aktualnie jest już otwarty tzw. „Loft dolny” i oranżeria – zaś „loft górny” ( lub tzw. „Glass Palace” ) został już wstępnie przygotowany , natomiast wymaga jeszcze trochę pracy aby móc być w pełni użytkowy i dostępny dla gości.
Przed nami więc jeszcze w sumie conajmniej 3 przestrzenie…wykończenie podwórza , zadaszeń zewnętrznych i semaforów/reklam , ogrodzenia ….
no i wogóle całkiem sporo pracy …
Jednak to co już zostało wykonane , robi chyba całkiem niezłe wrażenie 🙂
Niebawem pokarzemy na naszej stronie dość obszerną galerię zdjęć z już zrealizowanej , i w zasadzie na 90 % gotowej części kompleksu restauracyjnego.

BALUSTRADA W RESTAURACJI „CZOSNEK I OLIWA” JUŻ ZAMONTOWANA.

Kolejny etap budowania wnętrza restauracji „Czosnek i Oliwa” w Bydgoszczy za nami , czyli balustrada w oranżerii restauracji , która biegnie wzdłóż schodów prowadzących na górną salę i wokół  2 poziomowych platform / antresoli.
Projekt niby prosty , nowoczesny , ale jednocześnie nawiązujący do stylu art deco i klimatu statków transatlantyckich z lat 30/40 XX wieku.
„Niby” prosty , ponieważ pozornie proste rzeczy bywają nie łatwe w (porządnym i rzetelnym ) wykonaniu.
Efekt jest naszym zdaniem bardzo udany , balustrada jest „lekka” , funkcjonalna , i pieknie wpisuje się w estetykę całego wnętrza.

____________________________________________

KOLEJNE ZLECENIE SPECJALNE I WYBITNIE REGIONALNE.

Nasza klientka , która postanowiła stworzyć na terenie swojego Warmińskiego gospodarstwa nieopodal Olsztyna , przestrzeń wyłącznie przeznaczoną do przyjmowania gości , organizowania różnego rodzaju warsztatów i spotkań , wybudowała (a w pewnym sensie „odbudowała” na nowo , spory budynek na podobę dużej starej obory.
Naszym zadaniem było stworzyć „wrota” – i boczne drzwiczki do tego budynku ( od strony podwórka – czyli niejako „zaplecza” inwestycji) , które jednocześnie pełniąc funkcje swego rodzaju „okiennic” , przypominały by – i nawiązyały by bezpośrednio do tradycyjnych „wrót” i drzwiczek gospodarczych.
poniżej przedstawiamy proces tworzenia i montażu tych elementów.
Zastosowalismy stare kute zawiasy „z odzysku” , wszystkie deski zostały przeszczotkowane , postarzane i barwione w taki sposób , aby nawiązując do przeszłości , wpasować się jednakk w „wiejską nowoczesność” która leży u podstaw tego projektu.

WYKAŃCZAMY KOLEJNE KUTE STOŁY.

Tymczasem w naszej pracowni przystępujemy do wykończenia kolejnych kutych nóg/podstaw do stołów do Restauracja Czosnek i Oliwa .
„klasyczny” w pewnym sensie kształt „wanny” typowy dla okresu Art-Deco , w naszej autorskiej interpretacji.
Na to przyjdą jeszcze dębowo – sosnowe blaty….
A zdjęia gotowych stołów „in situ” już wkrótce 🙂

BACK